Tisztelt Szülők!

Megkaptuk a hivatalos minisztériumi tájékoztatást a tanév kezdésével összefüggő szabályokról, ajánlásokról. Ebbe beépítettük a saját kéréseinket, információinkat is. Közös érdekünk, hogy minél tovább iskolába járhassunk, így kérünk mindenkit, hogy fordítson fokozott figyelmet az alábbiakra:

1. A 2020/21-es tanévet hagyományos formában kezdjük.
  2. Az épület teljes fertőtlenítéséről gondoskodtunk, illetve folyamatosan gondoskodunk.
  3. Kérjük a szülőket, hogy iskolába kizárólag teljesen egészséges, tünetmentes gyermekeket engedjenek.
  4. Amennyiben kollégáink bármely diákon betegség tüneteit észlelik (köhögés, láz stb.), azt azonnal jelezzük a szülő/gyermekorvos felé, majd a diákot egy kijelölt helyiségben elkülönítve felügyelet alá helyezzük, amíg a szülő megérkezik érte.
  5. Ha felmerül a fertőzés gyanúja vagy igazolt a fertőzés egy diákot illetően, arról haladéktalanul értesítsék az intézményt.
  6. Az intézmény épületébe szülő nem léphet be. Kérjük Önöket, hogy az ajtó előtt búcsúzzanak el gyermekeiktől.
  7. Kérjük, hogy a gyerekeknél mindig legyen elegendő papírzsebkendő, esetleg fertőtlenítős kéztörlő.
  8. Maszkot az osztálytermekben nem kötelező viselni, de a szünetekben igen. Így maszk is legyen minden nap minden tanulónál.
  9. A szaktantermi rendszert felső tagozaton (amíg a járványügyi helyzet indokolja) megszüntetjük (a gyerekek nem fognak vándorolni), kivéve az informatika, angol és hittan tantárgyaknál (amennyiben az évfolyam csoportbontással tanul), de ott a termet minden csoport után lefertőtlenítjük.
  10. A jelenlegi helyzetre való tekintettel (hogy a diákok a lehető legrövidebb ideig legyenek közös légtérben) a reggeli érkezés időszaka 7.30-7.45. Kérjük, hogy a diákok ebben az idősávban érkezzenek meg az iskolába. (Buszosok természetesen a busz menetrendje szerint.)
  11. A gyerekek az épületbe minden reggel kézfertőtlenítés után léphetnek be. A fertőtlenítőt az iskola biztosítja.
  12. A tanévnyitó köszöntő szeptember 1-jén (kedd) lesz 9:00 órakor, a műsort az iskolarádión keresztül hallgatják meg a gyerekek a saját termükben. Ezen a napon a tanítás 12:45-ig tart, és napközi/tanulószoba is lesz. Étkezést csak annak tudunk biztosítani, aki ezt előzetesen jelzi Revákné Serfőző Mónikánál(06-30-621-39-94). A tanévnyitóra szülő nem jöhet. Kérjük a diákokat, ünneplőben jöjjenek, íróeszközt és órarendet hozzanak magukkal.
  13.  A napközi/tanulószoba 16.00 óráig tart, melyből a 14.00-15.00 óra közti időszak védett tanulási idő. 16.00 óra előtt egyéni, írásos kérés benyújtása és elbírálása után mehet csak haza napközis diák (pl. busz indulásához köthetően stb.). Kizárólag a megegyezett időpontokban engedik el őket a napközis nevelők.
  14. A tankönyvosztás a korábbi kiírás szerint augusztus 26-án 08.30-12.30 között, illetve augusztus 27-én 12.00-18.00 között lesz. Itt kell majd nyilatkozni az étkezési igényekről is. Az étkezés az első tanítási naptól biztosított azoknak, akik jelzik az igényüket. Az első osztályosok könyveit szeptember 1-jén 17 órakor, az első szülői értekezleten adják át a tanító nénik.
  15. A szülői értekezletek módjáról, pontos időpontjairól az osztályfőnökök értesítik a szülőket.

Az időközben felmerülő friss információkról, változásokról folyamatosan tájékoztatjuk Önöket közösségi oldalunkon.

Köszönjük megértésüket, türelmüket, együttműködésüket!

Bízva a gördülékeny tanévkezdésben mindenkinek jó pihenést kívánunk a nyár utolsó hetére!

A Nyáregyházi Nyáry Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola vezetősége és tantestülete